Informator miechowski
inne:  Galeria Małopolski Szlak Bożogrobców Gazeta
Sobota, 20 lipca
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Powrót hrabiego Juliusza Dzieduszyckiego z Arabii. Olej, płótno
Publikacje
13 listopada 2005
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie oraz Stowarzyszenie Miłosników Odnowy Zabytków w Miechowie serdecznie zapraszają na wernisaż malarstwa Marka Nowaka, który odbedzie się 24 listopada 2005 r. o godz. 17.00 w Bibliotece przy Placu Kosciuszki 7
Marek Nowak urodził się w Miechowie w roku 1964. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie oraz policealnego Medycznego Studium Zawodowego w Krakowie. Obecnie pracuje w miechowskim Domu Pomocy Społecznej. W szkole średniej bliżej zainteresował się rysunkiem. Wykonywał go ołówkiem, kredkami, pastelami i węglem. Zawsze fascynowało go malarstwo wielkich impresjonistów: C. Moneta, A. Renoira, E. Degasa. E. Maneta, V. Van Gogha, A. Gierymskiego, J. Pankiwicza i W. Podkowińskiego.
Interesował się ich twórczością zwiedzając muzea i galerie, oglądał albumy ich malarskich dzieł, czerpał z nich inspirację.
W końcu lat 80-tych podjął pierwsze próby malowania farbami olejnymi i akrylami, chętnie kopiował obrazy wielkich malarzy, urzekało go w nich światło oraz technika malarska.
Lubi malować kwiaty, pejzaże, martw± naturę, czasami portrety. Rysuje i maluje z zamiłowania do sztuki, nie maj±c profesjonalnego przygotowania kieruje się wewnętrznym poczuciem piękna.
backpowrót by Włodzimierz Barczyński
Temat oraz komentarz
Autor oraz opcje
more Dodaj nowy komentarz Nie ponosimy odpowiedzialności, za treść wiadomości umieszczanych przez użytkowników.
2000-2002© Copyright by Studio Reklamy s.c. » o serwisie | » o autorach | » licencja serwisu | » reklama u nas