Informator miechowski
inne:  Galeria Małopolski Szlak Bożogrobców Gazeta
Czwartek, 22 sierpnia
imieniny:
Cezarego, Marii, Zygfryda
Miechów w początku XIX w. Olej, płótno
Publikacje
7 grudnia 2003
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie oraz Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków serdecznie zapraszają na wernisaż malarstwa na szkle Pani Jadwigi Forteckiej - Mrożkiewicz, który odbędzie się 11 grudnia 2003 roku o godz. 17.00 w Bibliotece przy Pl. Kosciuszki 7.
JADWIGA FORTECKA - MROŻKIEWICZ, urodzona w Krakowie. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Krakowie w 1960 r. Przez 30 lat pracowała jako nauczycielka w Zakopanem, m.in. w Technikum Tkactwa Artystycznego im. Heleny Modrzejewskiej.
Od 1994 r. jest członkiem Nieprofesjonalnego Związku Artystów i Plastyków Kraków - Krowodrza. Prace 3ej czterokrotnie brały udział w wystawach zbiorowych, zorganizowanych przez Nieprofesjonalny Związek Artystów i Plastyków : w Krakowie i Nowej Hucie oraz w konkursach dla twórców ludowych w Krzeszowicach i Myślenicach. Wystawa indywidualna - 2003 r. w Zakopanem, podczas zjazdu absolwentów Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Artystka zwązana jest z Miechowem poprzez małżeństwo z Jerzym Mrożkiewiczem, który do rodzinnego miasta zawsze z sentymentem wraca.
backpowrót by Roman Barczynski
Temat oraz komentarz
Autor oraz opcje
more Dodaj nowy komentarz Nie ponosimy odpowiedzialności, za treść wiadomości umieszczanych przez użytkowników.
2000-2002© Copyright by Studio Reklamy s.c. » o serwisie | » o autorach | » licencja serwisu | » reklama u nas