Informator miechowski
inne:  Galeria Małopolski Szlak Bożogrobców Gazeta
Poniedziałek, 17 czerwca
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana
Miechów zimą. Olej, płótno
Publikacje
4 września 2015
Zaproszenie do Grzymałowa na 13 lipcaW niedzielę 20 września o godz. 18.00 w „Dworze w Jabłoniowym Sadzie” (Grzymałów), którego właścicielami są muzycy Marta i Ireneusz Trybulcowie, odbędzie się spotkanie z cyklu „Noce i dnie Ziemi Miechowskiej”.
Gościem będzie STANISŁAW JANICKI, znany z legendarnego programu telewizyjnego „W starym kinie”.

Stanisław JanickiSpotkanie, podczas którego St. Janicki będzie rozmawiał z publicznością i chętnie odpowiadał na pytania, dopełni pokaz jego dwu filmów dokumentalnych: „Ach, ta chata rozśpiewana” oraz „Konterfekty króla jegomości”.
Ziemia Miechowska jest znana panu Stanisławowi, tu bowiem przyjeżdżał przez jakiś czas z rodziną do Kaliny Wielkiej, na parafię, gdzie przebywał zaprzyjaźniony z nimi ksiądz. Podczas pieszych wycieczek poznał wtedy piękno tych okolic. Kilka ujęć z jego filmu „Ach, ta chata rozśpiewana” dokumentującego zabytki budownictwa drewnianego z terenu ówczesnego województwa kieleckiego, zostało nakręconych właśnie na miechowszczyźnie, w okolicach Kaliny.
Podczas wieczoru usłyszymy także muzykę – na trąbkę z towarzyszeniem fortepianu, w wykonaniu Sylwestra Jabconia i Eugeniusza Sokoła.
Spotkanie jest finansowane przez Starostwo Powiatowe w Miechowie. Patronat honorowy – Marian Gamrat, Starosta Powiatu Miechowskiego.
Patronaty medialne – Radio Kraków, Wieści Miechowskie, Gazeta Miechowska, Głos Miechowski, Informator Miechowski.
backpowrót by Włodzimierz Barczyński
Temat oraz komentarz
Autor oraz opcje
more Dodaj nowy komentarz Nie ponosimy odpowiedzialności, za treść wiadomości umieszczanych przez użytkowników.
2000-2002© Copyright by Studio Reklamy s.c. » o serwisie | » o autorach | » licencja serwisu | » reklama u nas