Informator miechowski
inne:  Galeria Małopolski Szlak Bożogrobców Gazeta
Poniedziałek, 17 czerwca
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana
Widok kościoła - akwarela
Publikacje
12 lipca 2013
EtnomaniaO tym, że tradycja nie tylko nie zginęła, a wręcz ma się bardzo dobrze, będzie się można przekonać już 21 lipca podczas Festiwalu ETNOmania. Zaprezentuje się na nim ponad 100 Wystawców rzemiosła ludowego i folkdizajnu oraz zostanie zorganizowanych ponad 30 różnorodnych warsztatów i pokazów.
Trzecia edycja Festiwalu, która jak co roku będzie miała miejsce na terenie pięknego skansenu w Wygiełzowie (ok. 40 km od Krakowa), przyniesie ze sobą prawdziwe bogactwo folkowych atrakcji – ujętych w aż sześć stref tematycznych: Rzemiosła, FOLKdizajnu, EKO, Muzyki oraz Dzieci i Relaksu.
Na stoiskach rękodzieła ludowego będzie można własnoręcznie ulepić garnek, wystrugać i pomalować drewnianego ptaszka, sprawdzić lecznicze właściwości ziół, a nawet upiec prołzioka. Co to jest? Dowiecie się na ETNOmani.
Odwiedzając stoiska projektantów, tworzących w duchu EKO i ETNO sprawdzicie, jak w sposób twórczy można przetworzyć tradycję. Dizajnerskie torby, recyclingowa biżuteria, oryginalne ubrania, niesztampowe dekoracje to tylko niektóre z propozycji, czekających na Was w Strefie FOLKdizajnu. A dla tych, którzy nie zadowolą się gotowym produktem, przygotowano szereg warsztatów, na czele z przetwarzaniem T-shirtów i szyciem lalek – przytulanek
Będzie się można wykazać kreatywnością przy budowaniu wiklinowo-kwiatowego ogrodu. Pod czujnym okiem dziewczyn z ŻyWej Pracowni, wykonacie wiklinowe kwiaty, płotki i inne dekoracyjne formy, które ożywią wiejski ogródek
backpowrót by Włodzimierz Barczyński
Temat oraz komentarz
Autor oraz opcje
more Dodaj nowy komentarz Nie ponosimy odpowiedzialności, za treść wiadomości umieszczanych przez użytkowników.
2000-2002© Copyright by Studio Reklamy s.c. » o serwisie | » o autorach | » licencja serwisu | » reklama u nas